Adana girişimcilik merkezi kapasite artışı Projesi Nedir?

ENHANCER, Avrupa Birliği tarafından fonlanan, Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla yürütülen bir programdır. Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. olarak desteklenmeye hak kazanan projemiz ile girişimcilik ekosistemini geliştirmeye yönelik faaliyetleri yürüten birimimiz Adana Girişimcilik Merkezi(AGM)’nin altyapısı güçlendirilmiştir. Bu sayede yeni iş fikirlerinin hayata geçmesi için kullanıma sunulan ortak kullanım alanları ve atölyeler; ayrıca, proje kapsamında verilecek eğitimler ve gerçekleştirilecek etkinlikler ile Çukurova Girişimcilik Ekosistemine katkıda bulunulacaktır.  

Hedefimiz

Projenin hedefi, Çukurova girişimcilik ekosistemine katkı sağlamak adına Çukurova Teknokent’in araştırma ve teknolojik altyapısı ile Çukurova bölgesinde iş fikri olan Suriyeli ve Türk girişimcilerin çeşitli eğitimlerle iş fikirlerini olgunlaştırmalarına destek olmaktır. Bu sayede bölgedeki istihdam ve rekabetin arttırılmasına katkıda bulunmaktır.

Amaç

Çukurova Teknokent’te bir sinerji yaratarak, Türk ve Suriyeli yenilikçi girişim fikirlerinin geliştirilmesi ve start-up şirketlerin oluşturulmasıdır.